Багато свято впевнені в тому, що пиво як і міцний алкоголь згубне для печінки, вбиває нейрони пачками, викликає залежність та руйнує сім'ї.
Пивний алкоголізм дійсно існує. Але про нього можна говорити, якщо людина п'є багато, часто, віддає перевагу пиву сім'ї, друзям і роботі. Якщо ви випиваєте 1-2 келихи на тиждень - боятися нічого. Навіть навпаки: можете радіти.
Згідно з дослідженнями японських і американських лікарів, ви хворієте в кілька разів рідше ніж ваші знайомі, які відмовляють собі в задоволенні час від часу розслабитися за келихом пінного. А ймовірність нервового виснаження і депресії у вас нижче мінімум на 10%.
Цінність і користь пива крім алкоголю, який в пиві присутній в невеликій кількості, цей напій в буквальному сенсі джерело корисних речовин. Недарма на Русі його називали «вітамінним коктейлем». Вітамінів і мікроелементів в склянці пива стільки ж скільки в склянці апельсинового соку, а ось калорій і цукру значно менше. Подумайте про це, коли наступного разу вирішите замінити пиво до піци апельсиновим соком.
Ми всі знаємо, що не всі йогурти однаково корисні. З пивом - та ж ситуація. Найпростіше правило, яке працює і для пінного і для більшості продуктів: чим менший термін придатності, тим продукт корисніший. Живе нефільтроване містить найбільше корисних компонентів. Саме воно нормалізує травлення, насичує вітамінами і не викликає головний біль на ранок. Є один мінус: зберігається воно від 3 до 7 днів. Звичайно, якщо ви вип'єте його на 8-й день від дати виробництва, нічого катастрофічного не станеться. Але користі буде в рази менше. І не вірте виробникам, які пропонують недороге дешеве пиво з піврічним терміном зберігання, називаючи його живим. У ньому абсолютно точно присутні консерванти. З усіх сортів нефільтрованого пива найкорисніше - пшеничне. Воно є рекордсменом за вмістом вітамінів В і клітковини.
А якщо Ви плануєте використовувати пінний напій в косметичних цілях, то живе нефільтроване - єдиний правильний варіант. Пастеризоване вже не містить ферментів і продуктів бродіння. Але всі вітаміни і мікроелементи в ньому зберігаються. Фільтроване несе мінімум користі. В процесі фільтрації «відсіваються» вітаміни і більшість мікроелементів. У невеликий кількості це пиво не зашкодить, але не варто пити його частіше двох-трьох разів на місяць.
Після ряду досліджень вчені виробили кілька правил вживання пива:
Зрозуміло, про користь можна говорити при помірному споживанні пива. Помірно - це не частіше двох разів на тиждень. Максимальна разова доза - не більше 1 г чистого алкоголю на кожен кілограм ваги. Для чоловіка середньої комплекції це близько двох літрів. Для жінки - не більше півтора. Оптимальний варіант - пити його тричі в тиждень, чоловікам - близько літра, жінкам - 0,5-0,75 л. Організм буде отримувати мікроелементи і вітаміни, при цьому не постраждає травлення, гормональний фон і клітини головного мозку.
Оскільки пиво містить ферменти, які допомагають прискорити травлення, його цілком можна поєднувати з жирною і важкою їжею. Але майте на увазі, що в цьому випадку вся користь напою зведеться до прискорення перетравлення. Щоб отримати користь саме їх живого пінного, краще вибрати легкі закуски і снеки з натуральними прянощами. Вони вгамують почуття голоду (рано вранці пити його небажано), але не перенавантажуватимуть травну систему. Якщо є схильність до підвищеного тиску, краще вибирати не дуже солоні закуски. Нежирний сир, помірно солоне, сушене м'ясо і горіхи допоможуть витягти з напою максимум користі.