Для пікніка пиво - ідеальний напій: він добре втамовує спрагу, пити його можна довго і без ризику впасти під стіл задовго до того, як буде готова перша партія шашлику.
Багато хто вибирає пінний напій, виходячи з особистих переваг. Але ми сьогодні розповімо, як правильно підібрати сорт пива в залежності від тих продуктів, які ви берете з собою на природу. Цей гайд не скасовує ваших особистих пристрастей, але допоможе отримати максимум естетичного задоволення і від їжі, і від напою.
Жирне м'ясо досить складно і довго перетравлюється. Ферменти, що містяться в пиві, допоможуть швидше переварити шашлик, уникнути проблем з травленням і мінімізувати відкладення холестерину.
Ідеальний варіант - темне пиво: воно менш калорійне, містить більше корисних речовин. Сорти «з димком» ідеально підійдуть для гарячого м'яса. Для посилення смакових відчуттів напій бажано гарненько охолодити. До слова, пиво можна використовувати і для маринаду. Смажена свинина, вимочена в пиві близько 4 годин, менш шкідлива для організму, ніж та, яку маринували тільки в соку або прянощах.
Тут все залежить від сорту ковбасок і вмісту жиру. Якщо його багато - вибирайте темне: воно допоможе краще засвоїти їжу і прибрати жирний післясмак. Якщо ви взяли нежирні сардельки без сала або взагалі дієтичні сорти сосисок, можна брати пшеничне нефільтроване. До речі, якщо переживаєте про зайві калорії - пиво цілком здатне замінити хліб або лаваш.
Смажене м'ясо птиці не таке жирне як шашлик зі свинини і баранини. Зазвичай до нього вибирають вино (частіше біле) або світле пиво. До більш м'яких та соковитих курячих стегенць краще підійдуть сорти з гірчинкою в післясмаку, для ніжок і крилець - сорти з солодовим присмаком.
Тут як з ковбасками: чим жирніше - тим темніше. Якщо ви запікаєте в фользі рибу з білим м'ясом, нежирну - то пшеничне або світлий лагер стануть ідеальним вибором. Для жирної риби краще брати темні сорти. Але екзотику і карамельні смаки краще приберегти для інших закусок: з рибою вони «не зайдуть», і не дозволять насолодитися смаком основного блюда в повній мірі.
Як і до м'яса, до них добре піде темне. Ідеальний варіант - портер: в його смаку одночасно є і солодова солодкість, і легка гірчинка. Підійде і темний ель. В крайньому випадку, якщо зовсім не подобається темне - можна взяти нефільтроване пшеничне.
Якщо легкі закуски основне меню вашого пікніка, або ви взяли бутерброди «на розігрів», поки готується м'ясо - не варто мучити себе спрагою. Світлі сорти, які легко п'ються - відмінний вибір. Підійдуть сорти з ячмінними нотками, цитрусовими, з легкою кислинкою.