Пиво після тренування: так чи ні?

Пиво після тренування: так чи ні?

«Молоко - для дітей. Коли виростаєш, потрібно пити пиво», - казав Арнольд Шварценеггер ще в 1977 році. Навпаки, багато сучасних бодібілдерів п'ють по 3-4 літри молока в день і навіть бояться дивитися на що-небудь з алкогольним змістом. Але чи виправданий цей страх?

Подивимося, що відбувається з нашими м'язами, коли ми тренуємось з вагою. М'язи пошкоджуються. Потім, за наступні пару днів, якщо буде достатньо їжі та відпочинку, вони відновлюються. А значить, наступне таке зусилля зашкодить м'язам вже менше, і таким чином вони стають сильнішими, об'ємнішими та витривалішими.

Так як же бути з вживанням пива після тренування?

Безліч досліджень показало, що ті, хто багато п'є після тренування (близько 2 літрів пива на людину вагою 68 кг), пригнічують синтез білка в м'язах, а білок як відомо головний будівельний матеріал м'язів. Аналогічна ситуація відбувається з тими, які перед пивом споживали 25 грамів білка. Підводячи підсумок, вживання великої кількості алкоголю після тренування - погана ідея!

Найбільш шкідливий алкоголь під час після тренувального анаболічного вікна, який може продовжуватися до декілька годин. Надлишок алкоголю в крові в цей період може перешкоджати процесу відновлення.

Інші мінуси пива відразу після тренувань:

  • знижує рівень тестостерону;
  • через сечогінний ефект виснажує запаси вітамінів;
  • викликає зневоднення;
  • дає додаткове навантаження на серце.

Однак якщо ви тренуєтесь з точки зору науки, келих або два пива - це цілком нормально. Іншими словами, якщо у вас немає звички зловживати, все буде в порядку. Сучасні дані припускають, що якщо хмільний напій і надає ефект на результати (позитивний або негативний), то він невеликий - досить невеликий, щоб не боятися пропустити келих пива після тренування.

Орнамент.png